Nowa organizacja i dodanie routera

Nowa organizacja i dodanie routera

Nowa organizacja i dodanie routera
Nowa organizacja i dodanie routera
2024-01-17 13:16:53
Model: ER7212PC  
Hardware Version: V1
Firmware Version: 1.1.2 Build 20240102 Rel.50640

Dzień dobry,

W ramach kontrolera którym zarządzam stworzyłem dwie organizacje główną na której juz pracuje od dłuzszego czasu, a do drugiej chciałym dodać router ER706W v1.0.

Wszystkie urządzenia są podniesione do najnowszej wersji oprogramowania.

 

Aktualnie wykonałem takie kroki:

1. Logując się do nowego routera na jego domyślny adres zmieniłem jego sieć LAN na sieć organizacji głównej.

2. Podłaczyłem router do do LAN-u.

3. Zobaczyłem router w ramach mojej sieci i adoptowałem do nowej organizacji.

4. Router przydzielił sobie sieć jaka jest skonigurowana w nowej sieci ale cały czas jest w statusie ADOPTING.

 

Proszę o pomoc w jaki sposób powinienem adoptować nowy router do nowej organizacji

 

Sieć główna : 172.100.100.0/24

Sieć dodatkowej organizacji : 172.100.101.0/24

 

pozdrawiam,

Grzegorz Matuła

  0      
  0      
#1
Options
1 Reply
Re:Nowa organizacja i dodanie routera
2024-01-17 13:50:41

  @gregor_mat 

 

Dzień dobry, Kontroler TPLink Omada zakłada, że na każdą lokalizację przypada jeden router, więc jest mało prawdopodobne, że będzie można zastosować go bezpośrednio w drugiej lokalizacji. Jednakże można sobie wyobrazić, że można skonfigurować trzecią witrynę, dostosowaną do integracji z adresami IP drugiej witryny, do której chcesz dodać wzmacniacz 706W.

 

Innymi słowy, masz Ośrodek 1 i Ośrodek 2 i tworzysz Ośrodek 2.1 dla ER706W. Następnie można utworzyć (lub edytować) jedną podsieć w lokacji 2, która będzie również widoczna w lokacji 2.1, ale z innym adresem IP bramy (706 W przy .2 zamiast .1 i DHCP wyłączone w ER706W dla tej podsieci).

<< Paying it forward, one juicy problem at a time... >>
  0  
  0  
#2
Options