Wzmacniacz sieci bezprzewodowej reapeater TP-LINK RE450 AC1750 - problem z konfiguracją internetu

This thread has been locked for further replies. You can start a new thread to share your ideas or ask questions.

Wzmacniacz sieci bezprzewodowej reapeater TP-LINK RE450 AC1750 - problem z konfiguracją internetu

This thread has been locked for further replies. You can start a new thread to share your ideas or ask questions.
Wzmacniacz sieci bezprzewodowej reapeater TP-LINK RE450 AC1750 - problem z konfiguracją internetu
Wzmacniacz sieci bezprzewodowej reapeater TP-LINK RE450 AC1750 - problem z konfiguracją internetu
2017-11-27 02:08:18
Model :

Hardware Version :

Firmware Version :

ISP :

STRESZCZAJĄC: Przy włączonym TE450 do prądu, świeci mi się ciągłe niebieskie świało na kółku z kłódką oraz przy napisie 2,4 Ghz i Power i na liście sieci WiFi widać stworzone przez RE450 sieci 2,4 i 5 GHz, ale pomimo tego nie mogę się do nich podłączyć tak żebym miał internet, zarówno przez telefon i tablet z systemem Android jak i przez laptopa Asus z systemem Windows 10 64-bity.

Posiadam router NETIA SPOT, który działa tylko w paśmie 2,4 GHz (instrukcje można pobrać z tej strony: https://www.netia.pl/files/_netia_spot/Netia_Spot_bezprzewodowe_serce_Twojego_domu.pdf) i do tej pory nie miałem problemu z internetem poprzez sieć WiFi, jednak przy próbie konfiguracji wzmacniacza sygnału Tp-link RE450 nie mogę uzyskać dostępu do internetu pomimo tego, że stworzone przez RE450 sieci 2 sieci wifi 2,4 i 5 GHz są widoczne na liście sieci WiFi.
Po próbie logowania do sieci stworzonych przez RE450 na tablecie Samsung Galaxy Tab S3 wyświetla mi się komunikat, że "nie można uzyskać adresu IP" natomiast przy próbie łączenia przez laptopa Asus niby się łączy z tymi sieciami ale nie ma podłączenia do internetu.

Mam również duży problem z logowaniem się na stronę konfiguracyjną RE450 poprzez przeglądarkę korzystając z laptopa z systemem Windows 10, tzn. tylko przy pierwszym logowaniu po resecie RE450 mogę się bez problemu zalogować a później nie mam już dostępu do tej strony (tylko raz mi się udało zalogować drugi raz), natomiast przy próbie logowania z tabletu Samsung Tab 3 z systemem Android, nie ma już tego problemu i mogę się logować.

Próbowałem rozwiązać problem przez oprogramowanie TP-LINK TETHER zainstalowane na tablecie Samsung Tab S3, ale pomimo tego, że urządzenie TE450 było zawsze widoczne nie udało mi się tego zrobił, prawdopodobnie przez to, że nie można tam zmieniać adresów IP itp.

Próbowałem konfigurować RE450 przez WiFi, kabel internetowy oraz przez przycisk WPS ale niestety w każdym przypadku nie miałem dostępu do internetu tylko do samej sieci WiFi.
Kilkanaście razy resetowałem również RE450.
W instrukcji znalazłem informację, że jeśli mam router pracujący tylko w jednym paśmie np. 2,4 GHz bez 5,0 GHz nie jest zalecane korzystanie z przycisku WPS - potwierdzam.
Widziałem na Youtube filmiki na których bez problemu ludzie konfigurują RE450 jednak u mnie nie wygląda to tak kolorowo i mam problem dlatego bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Dane techniczne mojego routera NETIA SPOT:
• WAN: 1 x ADSL2+ Annex A (pobieranie do 24 Mbit/s, wysyłanie do 1,5 Mbit/s) 1 x Fast Ethernet (pobieranie i wysyłanie do 100 Mbit/s) (wyłączony w sieci ADSL)
• LAN: 3 x Fast Ethernet, auto MDI/MDI-X, detekcja przeplotu
• Wi-Fi: 802.11b/g lub n do 300 Mbit/s w paśmie 2,4 GHz • 2 x USB Host 2.0 • przycisk WPS do prostej konfi guracji sieci Wi-Fi na terminalu • współdzielenie plików z dysku USB • autodiagnostyka łącza • automatyczna konfi guracja usług na Netia Spocie

Dane techniczne Tp-link RE450:
Wersja firmware (oprogramowania): 1.0.2 Build 20170626 Rel. 60833
Wersja sprzętowa: RE450 v.2
  0      
  0      
#1
Options
1 Reply
Re:Wzmacniacz sieci bezprzewodowej reapeater TP-LINK RE450 AC1750 - problem z konfiguracją internetu
2017-11-27 21:07:22
W dużym skrócie:
- mam RE350 i w ogóle nie otwiera się strona konfiguracyjna przez Edge. Może z innymi przeglądarkami też są kłopoty. Spróbuj zmienić przeglądarkę. Mi działa dobrze w Opera.

- po resetowania konfigurowałem łącząc kablem, przez wifi nie chciało łączyć (być może z powodu Edge).

- aplikacja Tether to żart . W ogóle nie widzi mojego re350, choć na początku widziala. Niewiele można tam ustawić.

- używam RE350 w trybie Access point. Uzyskuje się wyższe prędkości transmisji (pasmo nie współdzielone miedzy urządzenia i połączenie z bazą). IP przydziela wtedy serwer dhcp routera a nie repeatera. Przy ustawieniu tych samych ssid access point jest zupełnie przezroczysty dla urządzeń - mam normalny dostęp do zasobów sieci (nas, drukarka) a przełączanie miedzy routerem i ap jest niezauważalne. Wada - trzeba pociągnąć kabel.
  0  
  0  
#2
Options

Information

Helpful: 0

Views: 1804

Replies: 1

Related Articles