Archer VR2100 - jeden klient wifi funguje, LAN bez internetu

This thread has been locked for further replies. You can start a new thread to share your ideas or ask questions.

Archer VR2100 - jeden klient wifi funguje, LAN bez internetu

This thread has been locked for further replies. You can start a new thread to share your ideas or ask questions.
Archer VR2100 - jeden klient wifi funguje, LAN bez internetu
Archer VR2100 - jeden klient wifi funguje, LAN bez internetu
2022-11-10 18:40:18
Model: Archer VR2100  
Hardware Version: V1
Firmware Version: 1.6.0 0.9.1 v009e.0 Build 220518 Rel.41627n

Ahoj všichni.

V domácí síti, kde je k modemu Archer VR2100 připojeno několik LAN i WiFi klientů. U jednoho NTB přestalo fungovat LAN připojení, WIFI funguje. 

Ostatní klenti fungují bez problému, jak přes WIFI nebo LAN.

Obecně mám všechny klienty přes statickou IP adresu, výjimečně na automatiku DHCP, v modemu mám DHCP server povolen pro rozmezí IP adres tak, že statické IP adresy jsou mimo toto rozmezí. Dále mám rezervované (s párované) statické IP adresy s klienty - jejich MAC adresami. Výchozí brána je nastavena všude shodně (192.168.1.1), primární (upřednostňovaná) DNS je taktéž všude shodná (192.168.1.1). Firewall je zapnutý.

Základní menu modemu - mapa sítě deklaruje konkrétní IP adresu, DNS server i bránu - takže zde asi vše OK. Modem mi ukazuje i ten NTB a to jak WIFI tak LAN připojení, přestože přes LAN inernet není propojen. V NTB jsem zkoušel jak automatické přiřazení DHCP tak statickou IP adresu. WIFI je OK ale LAN ne a ne rozběhnout.Vypnul jsem WIFI a LAN stále nejde. Zkoušel jsem i dočasně vypnout 

Modem jako takový má aktualizovaný firmware a o pakovaně jsem ho restartoval.

LAN připojení k NTB kde nejde LAN, jsem vyzkoušel na jiném NTB a bylo to OK.

Prosím o radu jak to vyřešit.

Díky moc za konstruktivní pomoc.

Amater

  0      
  0      
#1
Options
2 Reply
Re:Archer VR2100 - jeden klient wifi funguje, LAN bez internetu
2022-11-16 12:00:11 - last edited 2022-11-16 12:03:29

  @Amater 

Hi, welcome to the community.

Could the problematic NTB work with other network routers via LAN connection?

Is it possible that the LAN port on the NTB  is broken? You could also check whether the LAN LED lit up when the NTB is connected.

Thank you very much.

Best regards.

 

  0  
  0  
#2
Options
Re:Archer VR2100 - jeden klient wifi funguje, LAN bez internetu
2022-11-16 14:06:45

  @Amater 

Ahoj všem,

problém už byl vyřešen. "Vadný" NTB byl v routeru omylem zablokován, po odblokování vše funguje správně. Ale jakým způsobem byl NTB zablokován to je mi záhadou, protože v kritickém období jsem já a ani nikdo jiný do ovládače routeru nevstupoval.

S pozdravem Amater

  2  
  2  
#3
Options

Information

Helpful: 0

Views: 259

Replies: 2

Related Articles